Vaikams nuraminti – žaismingas laukiamasis Kauno klinikinės ligoninės vaikų endokrininio skyriuje

       Naujai įrengtose Kauno klinikinės ligoninės vaikų endokrininio skyriaus aplinkos gyvybingumui nupieštas jaunos menininkės piešinukas iš  “Mažojo princo” knygos. Nuoširdžios Jono ir Živilės pagalbos dėka, vaikų endokrininis skyrius pasipildys 3-ims televizoriais.

    Vienas televizorius – procedūrų ir eilėje laukiančiųjų tėvelių ir vaikų užimtumui, kitas televizorius – stacionare gulinčių vaikų laisvalaikiu, o trečiasis televizorius sujungs daktarus bendraujant konferencinio pokalbių metu. Taipogi lankytojų patogumui pastatėme minkštasuolius ir kėdes laukiamajame. Diabetu sergantys vaikai turi ir didesnių iššūkių, bet nėra mažų darbų nuo kurių galime palengvinti vaikų ir tėvelių laukimą kovojant su ligos skausmingomis akimirkomis.

 

    Kauno klinikinės ligoninės vaikų endokrininio skyriaus pagrindinis tikslas teikti aukščiausio lygio paslaugas pacientams sergantiems visomis endokrininėmis ligomis. Siekiama, kad ligos būtų greitai ir teisingai diagnozuotos ir paskirtas geriausias gydymas, suteikta informacija kaip išvengti ligų atsiradimo ar paūmėjimo. Klinika teikia antrinio lygio ir tretinio lygio paslaugas ir per metus klinikoje konsultuojama beveik 30 000 pacientų iš visos Lietuvos, stacionare gydoma daugiau nei 2000 pacientų, gydoma daugiau nei 1000 vaikų, sergančių endokrininėmis ligomis. Šiuo metu cukriniu diabetu Lietuvoje serga 930 vaikų, kasmet jų suserga apie 110. Cukrinio diabeto pasekmės gali būti tragiškos – aklumas, galūnių amputacija, invalido vežimėlis.