Vaikų širdis virpino galimybė patiems išsirinkti sportinius batus

40 aktyviai sportuojančių ir svajojančių ginti Lietuvos vardą Olimpinėse žaidynėse, bet negalinčių įsigyti net treniruotėms reikalingos aprangos, vaikų per šias šventes sulaukė netikėtos „Olimpinių svajonių“ akcijos dalyvių paramos. Mažos svajonės, stiprūs jausmai „Vaizdas, kai vaikas, pirmą kartą užsukęs į profesionalios sportinės aprangos parduotuvę, matuojasi naujus sportinius batelius yra nepaprastas. Jo akyse gali įžvelgti, kaip jis įsivaizduoja save treniruočių ar varžybų metu. Gauta parama juos tik dar labiau motyvuoja stengtis ir sportuoti. Ne ką mažiau svarbu ir galimybė pabendrauti su svetimu, bet padėti nusprendusiu žmogumi“, – apie jausmingas akimirkas, padedant pildyti vaikų svajones, pasakojo akcijos partnerio, Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo, vadovas Dovydas Valiuška.

Visą gruodžio mėnesį „Kauno maratono klubas“ kvietė išsirinkti sunkiau gyvenančiose šeimose augančių vaikų sportines svajones ir prisidėti ar patiems jas įgyvendinti. Svajonės išties gali pasirodyti ne tokios jau ir didelės. Kam reikėjo naujos sportinės aprangos, kas išaugo iš savo futbolo, bėgimo ar krepšinio batelių ir negali įsigyti naujų.  Kad šie vaikai itin neišrankūs gali patvirtinti ir Kauno aklųjų ir silpnaregių sporto klubo „Parolimpietis“ vadovas Juozas Miliauskas. „Šie vaikai yra labai paprasti ir žemiški. Dauguma jų turi tikslą dalyvauti čempionatuose, mūsų klube jau turime ir būsimų parolimpiečių. Deja, gyvenimas taip susidėliojo, kad vaikams siekiant tikslo dažnai trūksta paprasčiausių sportinių batų ar aprangos, kurių tėvai nupirkti ne visada gali. Sunku ir nusakyti kaip jie džiaugėsi gavę išsvajotus daiktus“, – pasakojo J. Miliauskas. Nuo olimpiečių iki vadovų ir studentų Organizatoriai suskaičiavo, kad už atneštą paramą ir paaukotus pinigus pavyko išpildyti 40 vaikų svajones.

Akcijos metu pastebėta, kad sportininkai mėgėjai ir profesionalai daugiausia paramos suteikė padovanodami savo nenaudojamą sportinę aprangą, batus ar kitą inventorių. Taip prie vaikų svajonių pildymo prisidėjo ir olimpietė Inga Juodeškienė. „Namuose turėjau dar nenaudotą, oficialią Lietuvos lengvosios atletikos aprangos rinkinį. Nesinori, kad ji tiesiog gulėtų spintoje. Daug geriau jaučiuosi žinodama, kad galėjau padėti sportuoti trokštantiems vaikams. Tikiuosi, kad ši apranga juos ir paskatins labiau pasitempti ir siekti aukštesnių tikslų“, – pasakojo I. Juodeškienė.

Pasak organizatorių, vaikus kartu į parduotuvę, išpildyti jų svajonių, kartu su socialiniais parteriais dažniausiai vesdavosi vadovaujančiuose pareigose dirbantys asmenys. Prie akcijos jungėsi ir įmonės. „Įvairios įmonės, jų direktoriai ar kitas vadovaujančias pareigas einantys asmenys dažniausiai išsirinkdavo vaiko svajonę, kurią norėdavo įgyventi ir gyvai susitikę su vaiku parduotuvėje jam nupirkdavo ko reikia.  Būtent šie susitikimai vaikams paliko giliausią įspūdį. Jų metu vaikai galėdavo ir pabendrauti su savo geradariais, pasipasakoti apie gyvenimą“, – pasakojo D. Valiuška, pridurdamas, kad nemaža dalis žmonių prisidėjo ir tiesiog pervesdami norimą sumą, už kurią akcijos organizatoriai išpildydavo vaikų svajones. Gerumu dalinsis ir kitais metais  „Esame labai dėkingi visiems padėjusiems įgyvendinti vaikų svajones ir prisidėjusiems prie kitų organizuojamų paramos akcijų. Tikimės, kad vaikams parodytas dėmesys paskatins juos dar labiau siekti savo svajonių, nenusiminti dėl kasdienybės nesėkmių. Prieš kitas Kalėdas tikimės išpildyti dar daugiau vaikų svajonių“, – pasakojo „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Vaikų svajones surinkti padėjo projekto socialiniai partneriai: Kauno socialinių paslaugų centras, Kauno aklųjų ir silpnaregių sporto klubas „Parolimpietis“, Kauno sveikatos ir integracijos klubas „Sauliukas“, Lietuvos Samariečių bendrija (Kauno skyrius), Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondas. Nors paramos akcija „Olimpinės svajonės“ buvo organizuojama ir pirmą kartą, bet „Kauno maratono klubas“ padėti kitiems kviečia ir per kitus savo renginius.

„Kauno maratono“ metu 2015 metais buvo renkamos lėšos neišnešiotų vaikų šeimoms paremti. Rugpjūčio mėnesį organizuoto „Naktinis Orion bėgimas“ metu buvo renkama parama padėti sunkiau gyvenančioms šeimoms paruošti vaikus naujiems mokslo metams. Daug dėmesio sulaukia ir jau du metus organizuotas rožinio kaspino paramos bėgimas „PINK RUN“, kurio metu surinktos lėšos skirtos kovai su krūties vėžiu.