100 vaikų – 100 kuprinių

100 vaikų – 100 kuprinių

100 vaikų – 100 kuprinių

Kas išspręs mamos dilema: pirkti kuprinę, ar susimokėti už elektrą?

Specialistų teigimu, vaiką parengti mokyklai kainuoja nuo 100 iki 600 litų. Jeigu reikia pirkti uniformą, pridėkite dar kelis šimtus. Turite ne vieną vaiką – sumą dauginkite iš vaikų skaičiaus. Jums pasisekė, jeigu šią naštą dalinatės dviese ir abu turite gerai apmokamą darbą. O jeigu esate vieniša mama su penkiais vaikais?

„Viena iš mūsų globojamų šeimų jau metus gyvena be elektros, nes susidarė nemaža skola. Tai labai šauni ir tvarkinga šeima – paprasčiausiai penkis vaikus viena auginanti mama neuždirba tiek, kad užtektų viskam. Prioritetą ji teikia vaikų poreikiams, kurie ypatingai išauga prieš mokslo metus“, – pasakoja Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo vadovas.

Skaudžiomis netektimis ir nepritekliumi paženklintų gyvenimo istorijų galėtų papasakoti ne vienas saulėtą šeštadienio rytą atskubėjęs prie Kauno marių į Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo surengtą šventę.


Sunkiausia žiūrėti į vaikų akis

„Didžiajai daliai mano klasės vaikučių tėvų gyvenimas nėra lengvas. O juk vaikams norisi ir gražesnio ir ryškesnio daikto. Bet kuo jisai gražesnis, kuo geresnė kokybė, tuo jis ir brangesnis. Pati esu mama. Viena užauginau sūnų ir puikiai žinau, kaip kartais yra sunku atidaryti beveik tuščią piniginę“, – pasakoja 18 metų pradinių klasių mokytoja dirbanti Jolita Sakalauskienė į šventę pakvietusi savo mokinius.

Mokytoja yra paskaičiavusi, kad būtiniausioms priemonėms užtektų gal ir 100 litų. Tačiau reikia dar ir batus pirkti, uniformą, sportinę aprangą, nemažai kainuojančias pratybas.

„Apie kitus mokslo metus pradedi galvoti dar pavasarį. Supirkti viską reikia po truputėlį, nepasilikti šio rūpesčio paskutinėms dienoms, – pasakoja keturis vaikus viena auginanti Jurgita. – Vis dėlto šiais metais bus sunkiau. Mokykla nusprendė keisti uniformas ir dabar kiekvieną turėsiu aprengti iš naujo. Vien švarkas, girdėjau, kainuoja 250 litų“.

Tačiau Jurgita sako nenusimenanti. Mažajai savo antrokei sakė nupirkusi mėlyną suknelę, o vyresniesiems švarkelius, tikina, pirksianti metų eigoje. Vieno galvos skausmo ir visai neliko – kuprines ir priemones mokyklai Jurgitos vaikai gavo dovanų iš Arvydo Garbaravičiaus.

100 vaikų – 100 kuprinių

Žinomas Kauno politikas šventėje buvo išties populiarus. Tik pradėjęs traukti kuprines iš mašinos buvo apsuptas mažųjų, kurie nieko nelaukdami pradėjo derybas dėl jiems labiausiai patikusios kurpinės.

„Be galo malonu matyti, kaip vaikai džiaugiasi, žaidžia ir dūksta gryname ore, atsipalaiduoja. Džiaugiuosi galėdamas prisidėti ir nuoširdžiai linkiu, kad į mokyklą vaikai eitų be įtampos, streso, kad ten pritaptų ir atrastų savo vietą, gerai mokytųsi ir eitų į priekį“, – sakė Arvydas Garbaravičius šeimos įkurto fondo prižiūrimiems vaikams išdalinęs šimtą kuprinių su būtiniausiomis priemonėmis.

Ir išties. Dideli mažųjų rūpesčiai atrodo išgaravo šį paskutinį saulėtą šeštadienį prieš mokslo metų pradžią. Džiaugsmingas krykštavimas, besileidžiant nuo pripučiamo batuto. Susikaupę veidai, stengiantis saugiai įveikti žaismingą „kelią“ į mokyklą ant paspirtuko. Įspūdingas lenktyninis motociklas ir pasivažinėjimas keturračiu. O kur dar krepšys saldainių, tortas ir policijos automobilis, kuriame galima įjungti sireną.

Fondo tikslas – žmogus žmogui

„10-iai Indrei ieškome kompiuterio. Indrė puikiai besimokanti jauna mergina. Nors ir sudėtingas jaunos merginos gyvenimas, bet pažymiai buvo tik patys geriausi. Mergaitė aktyvi, lanko įvairius būrelius ir noriai siekia pažinti gyvenimą. Galintys padėti – susisiekite su mumis“ – tai tik vienas iš skelbimų Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo Facebook puslapyje. Jau po kelių minučių atsiranda žinutė, kad yra nenaudojamas kompiuteris, kuris tik dulka namuose. Jis iškeliauja pas Indrę.

Tokių istorijų fondo socialiniame puslapyje begalė. Nuo rūbelių kūdikiams, šaldytuvo ar malkų vargstančiai šeimai iki naujo stogo našlaičiams.

„Paramą siekiame duoti tiesiogiai. Daug padeda paprasti žmonės, kurie dalinasi tuo, ką turi ar tiesiog nuperka reikiamą daiktą. Kitais atvejais ieškome įmonių bei organizacijų, kurios gelbsti savo produkcija ar paslaugomis. Stengiamės vengti paramos pinigais. Toks modelis puikiai pasiteisina“, – pasakoja fondo vadovas Dovydas Valiuška.

Tokiu pačiu principu Ritos Garbaraviečienės vaikų labdaros ir paramos fondas organizavo ir mokslo metų pradžios šventę nepasiturinčioms šeimoms. Pradinukams kuprines pirko A. Garbaravičius, MS Motokros RT komanda vėžino vaikus keturračiais ir leido pasėdėti ant tikro lenktyninio motociklo, „Bijola“ kepykla vaišino saldumynais, Krasta Auto Kaunas dovanojo mašinų modeliukus, o Lietuvos kelių policiją padėjo įrengti saugaus eismo trasą.

Jeigu Jūs norite ir galite padėti mažiau turintiems, kviečiame prisijungti prie socialinės akcijos, kuri vyks rugsėjo 1-ąją, prie Kauno pilies šventės „Sveikas, Rugsėji!“ metu. Eidami į renginį, atsineškite mokyklinių prekių, kurias galėsite palikti užsukę į Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo palapinę