Vaikystė su dviračiu

Vaikystė su dviračiu

Vaikystė su dviračiu

 

 

 

 

 

 

Dviratis – būtinas vaikiškos vasaros atributas, be kurio daugelis mažųjų neįsivaizduoja tikrų atostogų ir pilnaverčio laisvalaikio. Vis dėlto ne visų šeimų atžalos gali mėgautis tokiais pirkiniais. Kauniečiai ėmėsi kilnios iniciatyvos: kviečia dovanoti nenaudojamus dviračius, juos remontuoja ir perduoda nepasiturinčioms šeimoms.

 Vaikystė su dviračiu

Daugiau kaip dešimtmetį Kaune ir visoje šalyje veikiantis Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondas jau penktus metus rūpinasi, kad nepriteklių patiriančių šeimų vaikai vis gausiau kiemuose žaistų ne pėsti, bet važiuoti. 2016 metais projekto „Vaikystė su dviračiu“ iniciatoriai vargingai gyvenančių kauniečių atžaloms padovanojo 89 įvairaus dydžio vaikiškus dviratukus, o per kelerius metus jų iš viso būta per šimtą.

Nemažą dalį jų per Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondą mažiesiems kauniečiams padovanojo mieste įsikūrusi tarptautinė kompanija „Intermedix Lietuva“. Jos darbuotojai naujus vaikiškus dviratukus surinko patys savo rankomis. Prie kilnaus tikslo kasmet prisijungia ir Kauno tvirtovės Rotaract klubas.

Palaikymą tokiai socialinei misijai išreiškė ir Kauno miesto savivaldybė. Iš programos „Iniciatyvos Kaunui“ visuomenės sveikatos stiprinimo srityje projektui „Vaikystė su dviračiu“ buvo skirta 3 tūkst. eurų. Už šias lėšas įsigytas būtinas inventorius dviračiams remontuoti ir atnaujinti – padangos, stabdžių trinkelės, šviesos, atšvaitai, spynos, skambučiai ir netgi šviesą atspindinčios dviratininkų liemenės bei šalmai, kuriais irgi buvo aprūpinti dauguma mažųjų dviratininkų.

„Džiaugiamės kasmet galėdami vis daugiau vaikų pradžiuginti naujais nuotykiais ir įspūdžiais. Šis projektas tęsis ir kiekvienais metais kviečiame visus geros valios žmones atsiliepti į mūsų kvietimą ir prisijungti prie akcijos. Jeigu jūsų sandėliuke ar garaže dūla nenaudojamas dviratis, padovanokite jį vaikams, kurie apie tai tegali svajoti. Net jeigu dviratis prastesnės būklės ar nevažiuojantis, mes jį paimsime ir sutvarkysime, kad mažieji galėtų dar ilgai džiaugtis tikromis vaikiškomis vasaromis“, – kviečia Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo vadovas Dovydas Valiuška.

Pasak pašnekovo, geros valios žmonės vis aktyviau atsiliepia į kvietimą ir dovanoja nebenaudojamus dviračius tiems, kam jie labiau reikalingi. Pastebima, kad daugiau sulaukiama ikimokyklinukams skirtų dviratukų. Didesniuosius iš pradžių dažnas pamėgina parduoti, bet, neradę pirkėjų, galiausiai irgi padovanoja geradariams.

Rasa Šnapštienė, programos „Iniciatyvos Kaunui“ iniciatorė, -„Dviratis gali būti laikomas savotišku vaikystės simboliu. Tuo metu programos „Iniciatyvos Kaunui“ ženklu tapęs tandemas tarsi atliepia ir projekto „Vaikystė su dviračiu“ idėją. Šis sumanymas rodo, kad labdaros ir paramos formos gali būti gana įvairios ir originalios, o kauniečiai turi pakankamai drąsos bei entuziazmo joms įgyvendinti“.

2014-aisiais surinkome, pataisėme ir padovanojome 7 dviračius,
2015-ais – 12 dviračių,
2016-ais – 89 dviračius,
2017-ais – 11 dviračių,
2018-ais – 19 dviračių,
2019-ais – 9 dviračiai.

YOUTUBE video – https://www.youtube.com/watch?v=njdygrYyE_4