Blog

„Nesweb“ socialiai jautrioms grupėms Lietuvoje paaukojo 30 tūkst. kaukių
PAGALBA

„Nesweb“ socialiai jautrioms grupėms Lietuvoje paaukojo 30 tūkst. kaukių

Siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, svarbūs ne tik raginimai teisingai dėvėti apsauginę veido kaukę. Dalis mūsų visuomenės neturi galimybės jos įsigyti, o panaudojus pakeisti nauja. Reaguodamas į šią situaciją, medicininių priemonių didmenininkas „Nesweb“ Ritos Garbaravičienės fondui paaukojo 30 tūkst. apsauginių veido kaukių. Paaukotos apsaugos priemonės bus išdalintos pažeidžiamoms socialinėms grupėms – vaikams, senjorams ir benamiams.

Profilaktinis kaukių dėvėjimas papildomomis išlaidomis skaudžiausiai atsiliepia tai visuomenės grupei, kuri šiuo metu vos suduria galą su galu. „Daliai sunkiau gyvenančių šeimų sudėtinga dažnai keisti vienkartines kaukes. Tai jiems nepadeda apsisaugoti nuo viruso. Suprantame susiklosčiusią situaciją ir matome galimybę pasirūpinti silpniausiomis visuomenės socialinėmis grupėmis, padedant suvaldyti plintantį virusą. Koronaviruso sukelta situacija yra bendras visuomenės iššūkis, todėl, norėdami užtikrinti efektyvų viruso valdymą, turime rūpintis ne tik savo, bet ir nepažįstamais vaikais ar seneliais“, – sako „Nesweb“ vadovas Arnas Dilkevičius.

Pažeidžiamoms socialinėms grupėms Lietuvoje „Nesweb“ skyrė 30 tūkst. medicininių kaukių. Bendrovė nusprendė paramą suteikti Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondui, kuris padės tikslingai ją paskirstyti. Kaukės dalinamos tokioms organizacijoms kaip SOS vaikų kaimas, „Lietuvos Caritas“, Kauno socialinių paslaugų centras ir kt.

„Mums, kaip medicininių priemonių didmenininkui, nėra sudėtinga suorganizuoti tokį kiekį medicininių kaukių. Svarbiausia buvo rasti susisiekimą ir prieigą prie pažeidžiamų socialinių grupių. Dėl to nusprendėme paramą vykdyti per Ritos Garbaravičienės fondą, kurio veikla neapsiriboja tik parama vaikams. Ritos Garbaravičienės fondas tiesiogiai bendrauja su sunkiau besiverčiančiomis šeimomis bei įvairiomis institucijomis ir žino, kam apsauginės kaukės yra labiausiai reikalingos“, – paaiškino A. Dilkevičius.

Įmonės suteikta parama yra nukreipta į socialines grupes, kurios neturi galimybės arba kurioms yra sunkiau įsigyti apsaugos nuo koronaviruso priemones. Ritos Garbaravičienės vaikų labdaros ir paramos fondo pirmininkas Dovydas Valiuška sako, kad apsauginės kaukės jau pasiekė beveik 50 šeimų, gyvenančių žemiau skurdo ribos ir įtrauktų į socialinės rizikos šeimų sąrašus.

„Susirgimų skaičiui toliau didėjant, apsauginių kaukių parama yra ypač reikalinga sunkiau gyvenantiems visuomenės nariams. Toks geranoriškumo ir empatijos pavyzdys kartu leidžia pasirūpinti savimi, siekiant sustabdyti nuolat besisukantį užsikrėtusiųjų ratą. Tik padėdami vieni kitiems galime įveikti šiuo metu pasaulį užklupusį iššūkį. Tikimės, kad šis pavyzdys paskatins ir kitas verslo įmones bei organizacijas parodyti empatiją gyvenantiems sunkiau“, – sako D. Valiuška.

„Nesweb“ bendrovė prisideda prie įvairių vykdomų veiklų, ne kartą buvo skiriama parama ir už Lietuvos ribų. Ligoninėms bei kitoms institucijoms Baltarusijoje medicininių priemonių didmenininkas suteikė nuolaidas bei galimybę medicinos priemones įsigyti už savikainą. Ten bendradarbiavimas vykdomas ir su specializuotais medicinos centrais, onkologinėmis ligoninėmis.